Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Jak dobrze przygotować się do jazdy na nartach, żeby nie skończyło się to przykrą kontuzją.

Artykuły - strona główna

narty
Author: boogy_man
Source: www.sxc.hu
Zima to okres, kiedy wszystkie znane i mniej znane wypoczynkowe ośrodki zapełniają się tłumami stęsknionych za śniegiem turystów. Przepiękne góry, bardzo dobrze rozwinięta baza wyciągów narciarskich i wypożyczalni nart sprawiają, że wiele osób nie wyobraża sobie zimowego okresu inaczej, niż na stoku narciarskim. W praktyce do rekreacyjnej jazdy nawet nie trzeba posiadać swojego sprzętu, wystarczy posiadanie odpowiedniej zimowej kurtki i spodni narciarskich. Całą resztę, czyli kijki, buty i narty można wypożyczyć albo w jednej z wielu wypożyczalni, albo od znajomej osoby, która również pasjonuje się narciarstwem.

Mieszkający na południu w zasadzie nie powinni mieć problemów ze znalezieniem jakiegoś stoku niedaleko domu, z pozostałych regionów kraju musi się trochę dalej dojechać, ale szusowanie po stoku na pewno to zrekompensuje (ekstra źródła). Lecz udając się nawet na jednodniowy wypad na narty trzeba pamiętać o tym, że jest to sport dość kontuzjogenny i poza załatwieniem nart warto by było zadbać o należytą formę.
Sala konferencyjna
Author: l4red0
Source: http://www.sxc.hu
Sale konferencyjne w górach, to bardzo często stosowane rozwiązanie przez korporacje lub przedsiębiorstwa, jakie prowadzą dla swych pracowników rozmaite szkolenia lub wyjazdy integracyjne. Wyjazd w góry wszystkim się pozytywnie kojarzy, dlatego że jest to bardzo atrakcyjny obszar, gdzie każdy posiada możliwość się świetnie bawić przy blasku natury. Natomiast firmy organizujące konferencje w salach zlokalizowanych w górach, chcą w taki sposób właśnie zagwarantować ciekawą otoczkę dla strategicznego wydarzenia, a więc dla konferencji, jaka będzie przeprowadzona.

Obecnie w obszarze górskim prosperuje bardzo dużo obiektów, jakie udostępniają sale przystosowane do realizowania rozmaitych konferencji, szkoleń itp. Są to pomieszczenia multimedialne, czyli wyposażone w rzutniki, Internet, profesjonalne nagłośnienie, jak także inne urządzenia, które pozwalają niezwykle rzetelnie przeprowadzić konferencję.
Sala konferencyjna, sufit podwieszany
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Zdecydowanie dla wynajmujących jest to bardzo istotne, dlatego że tego rodzaju zaopatrzenie umożliwia im w dużo szerszym zakresie wykonywać wszystkie kwestie, które są na taką konferencję przygotowane. Sale te przeważnie położone są w okolicy gór, a więc bardzo przyjemnej okolicy, w której znajduje się sporo zróżnicowanych opcji rozrywki.

Tego typu pomieszczenia polecane są przeważnie w zestawie z noclegami, co dla najemców jest komfortowym rozwiązaniem, gdyż w tym obiekcie mogą zapewnić wszelkim gościom dogodne zaplecze noclegowe (zobacz). Biorąc pod lupę różne atrakcje, takie jak przykładowo narty zakopane wychodzi z inicjatywą i w każdym następnym sezonie gwarantuje zainteresowanym ofertą turystom szczególne wrażenia. Niedrogie noclegi w samym sercu Tatr, świeże, górskie powietrze, doskonała, śnieżna aura… Czego chcieć więcej? Pasjonaci jazdy na nartach czy snowboardzie odnajdą w Zakopanem swój raj. Bez wątpienia spodoba się tu także osobom, które chcą po prostu odpocząć w czasie spacerów urokliwymi uliczkami.

Lekarze zalecają, aby przed sezonem narciarskim odpowiednio wzmocnić siłę, najlepiej regularnymi ćwiczeniami na siłowni. Należy o tym pomyśleć nie kilka dni przed urlopem, lecz co najmniej kilka miesięcy wcześniej, tak aby mięśnie miały czas, aby się należycie wzmocnić. Jeśli nie zapomni się o tym, to narty góry staną się miłym wspomnieniem, a nie złością z powodu zerwanego ścięgna.