Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Możność wykupienia medykamentów generycznych

Artykuły - strona główna

Lokalny rynek farmaceutyczny, biotechnologiczny i technik medycznych jest olbrzymi. Znaczną część produkcji zajmują substytuty, a blisko połowa to towary nowe. Pozostała część to środki oferowane bez recepty, w tym suplementy Diety.


Krajowy rynek farmaceutyczny, zdominowany jest przez substytuty.


basen
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl
Pacjenci są przyzwyczajeni do krajowych produktów, a na ich wziętość oddziałuje przede wszystkim cena. Większa część nabywających specyfiki to ludzie starsi, jakich niejednokrotnie nie stać na kupowanie drogich leków, a dzięki zamiennikom zdołają zrealizować receptę.


Pod pojęciem środka generycznego, skrywa się sporządzany w Polsce farmaceutyk odtwórczy, czyli ta sama substancja czynna, którą mieści oryginał. Reaguje ona w identyczny sposób na terapię leczenia chorego. Tym bardziej że leki generyczne, również jak nowatorskie, znajdują się na liście lekarstw refundowanych.


Na aktualnej refundacyjnej liście specyfików znajdują się zarówno medykamenty pierwotne, jak i substytuty. Bardzo często dopłata chorego do leku autentycznego jest jednak wyższa niż do takiej samej substancji, tej samej porcji, tej samej ilości opakowania lekarstwa generycznego. Tańszy substytut jest lekiem, jak jakikolwiek inny. Zawiera precyzyjnie taką samą substancję leczącą, co jego kosztowny odpowiednik, spełnia te same wymagania jakościowe, a jednak kosztuje mniej.

Potrzebna jest Ci sprawdzona informacja spod linku? To świetnie, ponieważ opracowaliśmy dla Ciebie dawkę atrakcyjnych artykułów. Wystarczy wejść w link.

Jego niska cena wypływa przede wszystkim z tego, że wyrabiany jest przez wielu wytwórców, jacy rywalizują na rynku. Wytwórcy mogą sprzedawać go taniej, bo nie musieli przeprowadzać kosztownych testów połączonych z odkryciem, zarejestrowaniem i promocją farmaceutyku. Zrobiła to jednostka, która lek odkryła, przebadała i zarejestrowała. Dzięki temu sporządzała go jako jedyna pod ochroną patentową przez około 20 lat. Kiedy ochrona


patentowa wygasa i pojawiają się różni producenci, firma dalej próbuje utrzymać wysoką cenę swojego wyrobu, stąd wynikają sprzeczności w cenach.


Każdy aptekarz ma zobowiązanie powiadomić nabywającego o istnieniu tańszego substytutu lekarstwa, jaki widnieje na recepcie. Dla wielu osób kupienie zamiennika jest jedyną możliwością na kontynuowanie leczenia.