Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Udogodnienia w mieszkaniu dla nestora

Artykuły - strona główna

Mnóstwo ludzi przez całe swe życie mieszka w tym samym domu. Jednak z wiekiem mieszkanko, niegdyś wygodne oraz dające poczucie bezpieczeństwa, przestaje być mieszkaniem przyjaznym.


Nieprzyjacielem staruszka stają się wysoko zawieszone szafki kuchenne, głęboka wanna albo śliskie płytki w korytarzu.
Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Author: Tempur
Source: Tempur


Istotne, aby dzieci w porę dostrzegły wszystkie zagrożenia, które czatują na starszych rodziców w ich prywatnym domu. Ocena domku dla osoby starszej pod kątem bezpieczeństwa będzie bezsporną niezbędnością, przede wszystkim jeśli cierpi z powodu różnych dolegliwości lub chorób starszych osób, zwłaszcza osteoporozy (upadek grozi złamaniem), zawrotów głowy, równowagi oraz pozostałych. Upadki nestora – nie wyłącznie w wyniku poślizgnięcia się, lecz też z powodu ogólnego zaburzenia równowagi są w stanie przyczynić się do złamania kości , stłuczeń, złamania rąk. Lepiej wyprzedzić takowe wypadki, aniżeli mierzyć się z ich efektami.


balkonik rehabilitacyjny
Author: Melissa Wilkins
Source: http://www.flickr.com


Kiedy zaczyna nam się wydawać, iż rodzicielom sprawia kłopot poruszanie się lub korzystanie ze sprzętów znajdujących się w ich mieszkaniu, warto przejść się po wszystkich pomieszczeniach oraz zakamarkach (nawet jeśli mamy odczucie, że wszak robiliśmy to tysiące razy). W czasie takiego rekonesansu krewni nestora powinni na chwilę wcielić się w niego a także wczuć w sytuacje, w jakich on się co dnia znajduje.

Ten proponowany serwis (https://apteczka-madrali.pl/) zawiera pokrewne dane na opisywany temat. Koniecznie zbadaj to teraz, ponieważ zdobyte informacje zupełnie Cię pochłoną.

Toaleta jest prawdopodobnie tym miejscem, gdzie starsi ludzie zazwyczaj ulegają wypadkom. Sprzyjają temu zwilgotniałe, śliskie kafelki albo niewygodna wanna. Z wiekiem też kuchnia okazać może się mało przyjazna.
Częstokroć szafki kuchenne kryją w sobie duże ilości akcesoriów a także naczyń – kiedyś faktycznie potrzebnych, a dziś jedynie zajmujących miejsce. Wyekwipuj nestora w niezbędne akcesoria, tj. dla przykładu balkonik rehabilitacyjny.