Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Stan uzębienia dorosłych Polaków pozostawia wiele do życzenia

Artykuły - strona główna

Bardzo wielu w dojrzałym wieku nie posiada już własnych zębów ale protezy zębowe. Inni wprawdzie mają jeszcze nieliczne własne zęby, ale nie dosyć , że nie wszystkie, to poza tym aż proszące się o leczenie.


salon kosmetyczny i fryzjer
Author: Daniel Lobo
Source: http://www.flickr.com


Nawyku dbania o higienę jamy ustnej tego dojrzałego pokolenia najprawdopodobniej już nie nauczymy, lecz należy bezwzględnie wpoić to dzieciom.


Nie rozchodzi się w tym momencie tylko i wyłącznie o walor estetyczny, ale to jasne o samo zdrowie. Nieleczone stany zapalne bywają siedzibą bakterii groźnych zarówno dla samego zdrowia , a w nielicznych sytuacjach i życia, dlatego też nie trzeba lekceważyć jakichkolwiek ubytków. Warto uczyć więc nasze pociechy od małego, jak ważna jest higiena jamy ustnej i sama profilaktyka. Prowadźmy maluchy jak najczęściej do stomatologa -parę wizyt kontrolnych niewątpliwie przełamie obawę przed tym lekarzem. Wybierajmy też takich dentystów, którzy mają cierpliwość do maluchów. Gdzie takich poszukiwać? To proste. Jeżeli interesuje Was taki z podejściem do dzieci dentysta meanderstomatologia.pl - stomatolog ursynów Łódź okaże się najwłaściwszym miastem do znalezienia takiego. Wielu rodziców przekonało się o tym, że wizyta u dentysty nie musi okazać się ciężkim przeżyciem dla małego dziecka i co najdziwniejsze, maluchy same pragną tam wracać.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie (http://www.xrayprotect.pl/), która też Cię zaciekawi. Odnajdziesz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tu tematyce.

To najlepszy dowód odpowiedniego podejścia do tych najmłodszych.


Zakorzeńmy w młodym pokoleniu dobre nawyki.
Na początku cierpliwie uczmy tej czynności,a w późniejszym czasie z pewnością dzieci same nie będą sobie wyobrażały rannej lub wieczornej toalety bez wyczyszczenia zębów. Dzięki temu zatrzymają piękny uśmiech o wiele niż pokolenie ich rodziców.