recepta

Artykuły - strona główna

Zamawiaj leki przez internet, bez recepty

Apteka
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Pewnie nie raz spotkałeś się z problemem dostępności leków w aptece pod Twoim blokiem czy mieszkaniem? Musiałeś jeździć po całym mieście w poszukiwaniu tego, co lekarz wypisał na recepcie, a nie mogąc znaleźć leku w żadnej aptece musiałeś w końcu złożyć zamówienie w aptece i czekać kilkanaście dni na dostawę, która oczywiście była dodatkowo płatna? Albo spotkałeś się z przeterminowanym lekiem w aptece, który był trzymany na półce od kilku lat?

Jakie zalety będzie miało kupowanie lekarstw, kosmetyków i akcesoriów medycznych w aptekach w internecie.

image - zdrowie
Author: Mike Gogulski
Source: http://www.flickr.com
Jedną z bardzo dużych zalet, jakie daje nam internet, jest możliwość kupowania tam praktycznie wszystkiego, co tylko będzie legalnie do kupienia. Co więcej, w wielu przypadkach można tam kupić znacznie więcej, niż będzie na to pozwalało prawo, na przykład tego typu sytuacje mają często miejsce w przypadku internetowych aptek. Jeśli o nie będzie chodzić, to regulacje prawne są bardzo jednoznaczne, to znaczy nie ma możliwości wysyłkowej sprzedaży lekarstw na receptę. Można oczywiście je zamówić i potem odebrać taki lek, oddając jednocześnie receptę, jednak włożenie tego leku do paczki i nadanie na poczcie nie jest dozwolone. Lecz przez co, że nie określono precyzyjnie, co to jest sprzedaż wysyłkowa, to część aptek zaczęła łamać te reguły. Na szczęście ustawodawcy zauważyli dość szybko to zjawisko i postanowili doprecyzować przepisy. Obecnie za wysyłkową sprzedaż będzie się uznawać każdą transakcję, na którą zamówienie zostało złożone w inny sposób niż samemu. Znacząco ukróciło to problematykę sprzedaży w sklepach internetowych leków z receptami, ale rzecz jasna oprócz takich medykamentów apteki sprzedają również całkiem spore ilości różnych innych produktów. I wszystko zupełnie legalnie, gdyż tymi, które nie są objęte żadnymi zakazami handlować można w dowolny sposób.

Gdy wiosną męczy cię alergia, kup odpowiednie leki oraz raduj się życiem

Alergia
Author: Vileda
Source: Vileda
Wraz z przyjściem wiosny wielu osób dotyka kłopot reakcji alergicznych na pyłki roślin oraz inne warunki. Lekarze szacują, że z każdym rokiem zwiększa się liczba pacjentów dotkniętych tą przypadłością. Dolegliwości związane z alergią są bardzo nieprzyjemne i znacznie ograniczają komfort codziennego życia. Na szczęście można je uśmierzać, przy zastosowaniu odpowiednich specyfików, w tym też preparatów sprzedawanych w aptekach bez recepty.