Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób się przygotować do wizyty u kardiologa?

Artykuły - strona główna

Choroby serca oraz naczyń krwionośnych zabijają rocznie mniej więcej 170 tyś. Polaków. To jedna z naczelnych przyczyn przedwczesnej śmierci w naszym kraju. Najprostszym sposobem na zapobieganie chorobom serca jest regularne badanie się a także konsultacje ze specjalistą.

Do kardiologa przychodzą osoby z powodu przeróżnych dolegliwości oraz nieprawidłowości.zobacz więcej nowoczesne lampy do salonu nowoczesne lampy do salonuDo najczęstszych można zaliczyć m.in.: podwyższone ciśnienie , spadek wydolności fizycznej, duszność wysiłkową, wrażenie nierównego bicia serca, a również zasłabnięcia. Wizyta taka może się odbyć z inicjatywy samego chorego albo po skierowaniu lekarza internisty, a także każdego innego medyka, który zwrócił uwagę na alarmujące objawy ze strony układu krążenia.

O co zapyta nas kardiolog w trakcie wizyty? Wizyta u lekarza rozpoczyna się z chwilą wejścia pacjenta do gabinetu. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, iż już w momencie przekroczenia progu zaczyna się badanie.

Uważasz, że wymienione informacje są godne uwagi? Świetnie, zatem na pewno szczegóły tu ortodonta wołomin zamieszczone również Cię zainteresują.

Doktor kieruje uwagę na takie aspekty jak: stan odżywienia (nadwaga, niedowaga), sposób poruszania się (niedowłady, przemieszczanie się przy pomocy laski czy też kul), komplikacje w oddychaniu (zadyszka, gwiżdżący oddech), kolor skóry buzi, drganie dłoni, biologiczny wiek, który dość często różni się od prawdziwego wieku pacjenta.Kobieta u lekarza
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Te wszystkie informacje są nader istotnym elementem lekarskiego badania i stanowią jego pierwszy etap. Następnym będzie rozmowa, która w języku medycznym nosi nazwę podmiotowego badania. Rozmowa zaczyna się od wyjaśnienia powodu wizyty. Specjalista prosi o przedstawienie niedomagań a także alarmujących objawów.

Później kardiolog zadaje pytania dotyczące trybu życia, aplikowanych używek (palenie papierosów, picie alkoholu), wywiad rodzinny, tzn. występowanie w rodzinie (matka, ojciec bądź rodzeństwo) chorób układu krążenia, śmierci z przyczyny udaru), pobytów w szpitalu i stosowanych medykamentów. Ważnym fragmentem wywiadu są też pytania dotyczące okoliczności występowania symptomów, częstotliwości, czasu trwania oraz nasilenia.

Przyrządem służącym dokładniejszemu zbadaniu serca jest tak zwany kardiomonitor.