Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Eliminowanie modzeli na dłoniach i stopach - jak zrobić to odpowiednio i bezboleśnie?

Artykuły - strona główna

Modzele są to odciski, które zachodzą na dłoniach i stopach, zdołają pojawić się przez tarcie powierzchni skóry bądź też wskutek permanentnego nacisku. Modzele mogą być wywołane przykładowo poprzez noszenie małych, niewygodnych butów, chodzenie bez obuwia, noszenie butów na obcasach, dodatkowo do ich wyniknięcia może się również przyczynić chodzenie w zbyt luźnym obuwiu.


Stopy w morzu
Author: Freebird
Source: http://www.flickr.com
Zwykle nie powodują one wielkiego dyskomfortu lub bólu, nieraz po czasie same zanikają, niemniej jednak czasem może okazać się, iż są one nadzwyczaj bolesne, zdołają również przyczynić się do poważnego stanu zapalnego. W takich sytuacjach bezsprzecznie potrzebne jest usuwanie modzeli.

Należałoby zastanowić się nad tym jak profesjonalnie wyleczyć modzele. Przeważnie ogromnie skuteczne okazuje się po prostu noszenie właściwych wkładek ochronnych do butów, które cechują się naprawdę dużą funkcjonalnością. Prócz tego modzele można także usunąć za pomocą kwasu salicylowego, należałoby także zmiękczyć je w ciepłej wodzie poprzez moczenie stóp i późniejsze pocieranie twardego naskórka pumeksem.

stopy
Author: Natasia Causse
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie usuwanie modzeli wolno także wykonać u podologa. Szczególnie osoby, jakie borykają się z wielorakimi chorobami, takimi jak cukrzyca, choroby układu krążenia albo też choroby tętnic obwodowych powinny błyskawicznie udać się do doktora na usuwanie modzeli. Podolog jako ekspert może skierować Cię do lekarza specjalizującego się w leczeniu stóp bądź też zaordynować wycięcie modzeli.


Naturalnie zabieg ten jest przeprowadzony przez eksperta z dużym doświadczeniem, nigdy nie można samodzielnie wycinać modzeli, ponieważ bezsprzecznie zdołałoby to spowodować wysokie zagrożenie i szkody (sprawdź na stronie soulima). Naturalnie nie każde modzele trzeba wycinać - jeżeli z powodu pojawienia się odcisku nastąpiła metamorfoza struktury kości, to wtenczas naprawdę doktor może zarządzić wycięcie modzeli. Aczkolwiek jeśli mamy do czynienia z delikatną odmianą modzeli i są to odciski, które nie sprawiają dużego bólu bądź dyskomfortu to w wielu przypadkach lekarz dobry reumatolog dziecięcy zaleci Ci po prostu dobre środki leczenia.