Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Typy teczek używanych w biurach i domach, czym charakteryzują się teczki konferencyjne.

Artykuły - strona główna

W każdym domu czy firmie może się pojawić konieczność przetrzymywania jakiś papierów i dokumentów. I najczęściej w takich przypadkach używa się w tym tego celu różnego rodzaju teczek. Występują one w bardzo dużej liczbie odmian i wzorów - różnią się rozmiarem, użytym materiałem i przeznaczeniem. Zależnie od rodzaju stosowane być mogą do gromadzenia dokumentów w archiwum albo do zwykłego ich przechowywania i transportu.

teczki konferencyjne
Author: ukeig
Source: http://www.flickr.com
Najchętniej wykorzystywanym rozmiarem teczek jest format A4, czyli zmieści się w nich najpopularniejsza kartka do ksero albo drukarek. W zależności od firmy je produkującej mogą mieć one trochę odmienne wymiary na zewnątrz i różnić się od siebie o jakieś części centymetra. Rzadziej są stosowane teczki w innych formatach, choć rzecz jasna są one dostępne, przykładowo architekci i inżynierowie z powodu swoich projektów sięgają niekiedy po teczki mające format A3.

Czy masz chęć poznać prezentowane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link (https://banery-druk.net/banery-reklamowe-czestochowa), a z pewnością znajdziesz takie newsy, które okażą się niesamowicie potrzebne.

Teczki przeważnie wykonuje się z kartonów o zróżnicowanej kolorystyce i grubości, choć coraz więcej ich wersji wykonywanych jest z plastików - PCV lub polipropylenu.W zależności od oczekiwań i przeznaczenia teczki mogą mieć różnorodną konstrukcję i sposób zamykania. Bardzo popularne są teczki w wersji wiązanej, w połowie ich wysokości przyklejone są na obu skrzydłach tasiemki, dzięki którym da się je związać. Równie popularne jest użycie do tego celu gumek, w sklepach jest cała gama teczek które zamyka się zaciągając gumkę na dłuższy bok albo rogi (więcej o teczkach konferencyjnch). Większe teczki zamyka się na rzepy albo zatrzaski, taka metoda zamknięcia przeważnie występuje w odmianach zrobionych z tworzyw sztucznych.

teczki
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Z kolei teczki konferencyjne często mają zamykanie na zamek, jest to praktyczne i dobrze zabezpiecza dokumenty w środku. Często poza miejscem na dokumenty posiadają one również dodatkowe wyposażenie potrzebne podczas wystąpień, dzięki czemu biorący udział nie muszą się martwić o to, że czegoś nie wzięli z domu i nie będą mieli na czym notować. Teczki konferencyjne są przeważnie dawane wszystkim zaproszonym i po skończeniu wszystkiego będą je oni mogli zabrać do domu.