Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Makaron w sałatce – czy faktycznie tuczy?

Artykuły - strona główna

W okresie wakacji w naszej diecie królują dania lekkie a także niskokaloryczne. Spożywamy mniej niezdrowych tłustych potraw, wymieniając je na przydatne dla organizmu jarzyny, owoce czy delikatne pieczywo.
sałatka grecka
Author: www.SmakProstoty.pl
Source: www.SmakProstoty.pl
Latem na naszych stołach wielokrotnie pojawiają się również sałatki i surówki. Jednymi spośród najczęściej przygotowywanych są sałatki z makaronu. Dobrze przygotowane tworzą odżywczy i niskokaloryczny posiłek, który na długo pozostawia uczucie sytości w naszym żołądku.

Sałatka z makaronem, wbrew powszechnej opinii, nie stanowi bomby kalorycznej. W każdym razie nie dzieje się tak z powodu obecności makaronu. Zwłaszcza, jeśli w miejsce pszennego, weźmiemy pełnoziarnisty Jest to bowiem produkt zawierający głównie węglowodany oraz białko. Poza tym podczas poddawania obróbce termicznej przyswaja on wodę, wskutek czego trzykrotnie zwiększa swą objętość. Istnieje wprawdzie kluczowy warunek - sałatka z makaronem winna być przygotowana z pasty al dente. Wtedy nasz organizm dłużej zamienia skrobię na glukozę, na skutek czego uczucie sytości pozostaje na dłużej.

Odmiennie sytuacja wygląda w wypadku wzbogacania sałatki z makaronu wysokokalorycznymi domieszkami lub sosami. Najlepszym przykładem jest majonez.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu masz ochotę jeszcze dokładniej zbadać to zagadnienie, zalecam tę ofertę (http://homeandliving.pl/produkty/meble-tapicerowane), ponieważ ona jest równie ekscytująca.

Sałatka z makaronem i majonezem nie będzie pożądanym pożywieniem, ponieważ posiada dużo pustych, powodujących przybieranie na wadze kalorii. Nie odmieni tego nawet makaron gotowany al dente.

Jeżeli czujesz, że ta publikacja może okazać się Twoim zdaniem za krótka, to zamieszczony tutaj post bez wątpienia Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i zobacz!

Sałatka z makaronem i majonezem może być spożywana jedynie przez osoby nie borykające się z kłopotem nadwagi i również niezbyt często.

Sałatka tego typu niejednokrotnie zawiera gwiazdki z makaronu. Ze względu na niewielkie rozmiary bardzo dobrze komponują się z pokrojonymi w kostkę warzywami, czy grillowanymi kawałkami mięsa. Gwiazdki z makaronu idealnie pasują również do zup. Pewnie niejeden spośród nas pamięta takowe z dzieciństwa przygotowywane przez mamę bądź babcię. W tamtym czasie makaron wytwarzano z reguły we własnym zakresie. Aktualnie ta czynność odchodzi do lamusa, zaś kształty, wzory oraz dodatki zawarte w makaronach przyprawiają o zawrót głowy.