Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

W co warto inwestować pieniądze w obecnych czasach?

Artykuły - strona główna

Chyba wszyscy wiemy, że w obecnej chwili nie opłaca się odkładać pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien rodzić pieniądz. Odkładane, tracą na wartości, i – co najważniejsze, nie zarabiają.


Cóż począć, Jan Kowalski dopiero dojrzewa do pojęcia inwestycji. Model kształtowania świadomości społecznej dotyczącej własnych finansów, na tle Zachodu dopiero ulega zmianom. Jednak ważne, że jesteśmy na dobrej drodze.

inwestowanie
Author: Day Donaldson
Source: http://www.flickr.com
Obecnie, w czasach wydłużonego wieku emerytalnego , kiedy emerytury do najwyższych nie należą, zadbanie o odpowiedni dochód pasywny, jest sensownym pomysłem.

Kliknij ten odnośnik oraz zdobądź cenne info w kontekście opisywanej tu kwestii! Bez cienia wątpliwości faktycznie uznasz je za przydatne!

To nie my mamy pracować dla pieniędzy, ale pieniądze mają pracować dla nas.

W co warto inwestować pieniądze w dzisiejszych czasach? Niestety, na to pytanie nie można dać jednoznacznej odpowiedzi, albowiem sytuacja ekonomiczna w naszym kraju, jak i w świecie zaskakuje nas swymi zmianami z miesiąca na miesiąc. Należy jednak odnotować, iż pewne instrumenty finansowe od jakiegoś czasu są w stanie zapewnić zysk inwestorom bez względu na sytuację. Jak wiemy, dzielą się one na te mniej i bardziej ryzykowne, to od nas zależy, na którą formę się zdecydujemy. Właściwie ulokować finanse możemy np. w nieruchomościach. Plusy? Zabezpieczony kapitał, ochrona przed inflacją a także źródło dochodu, w sytuacji gdy nieruchomość np. wynajmiemy. Możemy także czerpać zyski z obligacji. Coraz częściej stosowaną formą inwestycji jest inwestowanie w obligacje przedsiębiorstw. Jedną z największych przyjemności przy inwestowaniu w obligacje korporacyjne są często wypłacane odsetki, czasami kilkukrotnie wyższe niż na lokacie bankowej. Co ważne inwestycja pozbawiona jest wprowadzających nerwową atmosferę codziennych wahań wartości, jak to dzieje się w wypadku akcji. Oczywiście o ile przeprowadzi się ją mądrze. Kupno obligacji jest zadaniem dość prostym, wystarczy arkusz zleceń na którym decydujemy się na konkretne obligacje, ich ilość i kwotę jaką proponujemy.

Ekscytujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij ten link. W tamtym miejscu oczekuje na Ciebie więcej bonusów - one również Cię żywo zainteresują!

Niepotrzebne nam notowania na żywo, które bywają nieocenione podczas inwestowania w akcje.Już teraz zatroszczmy się o swoje jutro, a zapewnimy sobie spokojne i dostatnie życie.