Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Co dobrze jest używać na stany rozdrażnienia i zbyt przesadną nerwowość? Nie trzeba sięgać po leki na receptę, bo istnieją naturalne specyfiki

Artykuły - strona główna

Leki uspokajające są po to by zmniejszyć codzienny stres, różne napięcia oraz złe emocje. Czasem, żeby przywrócić naszą równowagę, wystarczy po prostu pójść na spacer albo zafundować sobie porcję muzyki relaksacyjnej. Niekiedy jednak koniecznie musimy zastosować leki uspokajające.


herbata ziołowa
Author: ESSIAC®
Source: ESSIAC®
Dosyć dobre są leki ziołowe. Mają one bardzo bogatą grupę składników, których działanie świetnie wpływa na stan naszej psychicznej równowagi. Są dosyć chętnie stosowane, także jako suplementy. Leki na bazie ziół są skuteczne w leczeniu niezbyt skomplikowanych zaburzeń, lecz pamiętajmy, iż poważne schorzenia wymagają odwiedzenia lekarza oraz stosowania leczenia farmakologicznego. Ziołowe lekarstwa na uspokojenie dostępne są przede wszystkim w postaci pastylek, herbatek oraz syropów. Najbardziej znane zioła to z pewnością melisa lekarska albo kozłek lekarski. Melisa działa bardzo kojąco na układ nerwowy, poleca się ja, gdy cierpimy na bezsenność.

zioła na parapecie
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Drugi rodzaj kozłek lekarski, czyli waleriana. Jest niezmiernie popularny, powszechnie używany, jako lek (zobacz anapran 550) na uspokojenie, przepisywany osobom, które cierpią na nerwicę serca i trudności z zasypianiem. Inne często używane to chmiel zwyczajny, męczennica cielista i zioło serdecznika. Chmiel zalecany jest kobietom, które przechodzą menopauzę. Jest dobry na rozdrażnienie oraz nadpobudliwość. Bardzo skuteczny przy zwalczaniu objawów zmęczenia nerwowego. Męczennica cielista jest świetna na bezsenność, zaś ziele serdecznika jest bardzo pomocne podczas leczenia chorób serca, ponieważ wzmacnia mięsień serca, a ponadto przynosi ukojenie dla układu nerwowego. Jeśli nie mamy przekonania do ziół lub potrzebujemy natychmiastowego działania lekarstw, w takiej sytuacji musimy wybrać się do lekarza po dostępne w aptekach leki na uspokojenie.


Specyfiki ziołowe są do dostania w każdej aptece, również internetowej bez recepty, lecz już bardziej zaawansowane leki na nerwicę są dostępne na receptę. Wypisuje je najczęściej lekarz psychiatra. Pamiętaj więc, że jak twoje objawy nie są aż tak groźne, to warto spróbować naturalnych rozwiązań, jak wszelkie preparaty na bazie ziół. Jeżeli natomiast jest gorzej, a nasze dolegliwości zakłócają nam normalne funkcjonowanie, to wtedy musimy wybrać się do specjalisty.