Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/jackpinespinnersandweavers.org/includes/menu.inc).

Światło białe zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Artykuły - strona główna

Fototerapia to innowacyjny i sprawdzony sposób na przeciwdziałanie objawom depresji. W krajach rozwiniętych leczenie światłem znane jest od lat, w naszym kraju ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.

Lampa antydepresyjna
Source: www.ilumina.pl
Lampa antydepresyjna, bo o niej mowa, różni się od tradycyjnych lamp natężeniem i barwą emitowanego światła. Zaleca się pomyślenie na takim rozwiązaniem jeśli od lat dopada nas okresowa depresja, powiązana ściśle z ilością promieni słonecznych. Krótsze, szare dni, a przy tym obniżone ciśnienie często powodują, że jesteśmy słabi fizycznie, podrażnieni, co w przypadku dłuższego smutku może przerodzić się w długofalową depresję. Sięgamy po wzmacniające używki jak kawa, czy napoje energetyczne, jednak występuje to kosztem naturalnego zdrowia. Z fizycznego i psychologicznego punktu widzenia ciągle jesteśmy zestresowani, niewyspani i rozdrażnieni. Więcej informacji: IluminaNie warto myśleć o lampie antydepresyjnej przez pryzmat remedium na całe zło, gwaranta odmiany sytuacji. Choć twierdzi się, że takie światło przyczynia się w 80 % przypadków do poprawy samopoczucia późnej jesieni i zimy, samo nie zmieni nam stylu życia. Jest to bodziec stylizowany na naturalne promienie.

Intryguje Cię skąd pozyskujemy wiedzę na przedstawiony w naszym poście temat? Namawiamy więc do następnej witryny - tam oczekuje na Ciebie istotne źródło (https://ratynscystomatologia.pl/profilaktyka-zebowa/).

Stwarza mniej potencjalnych szkód niż wszystkie towarzyszące nam leki, czy faszerowanie się słodkościami i opijanie ziołowymi herbatami.

Potęgę światła dostrzegają psychologowie, którzy polecają ostrożne i regularne podchodzenie do terapii świetlnej. Wyobraźmy sobie, że przy jesiennym wieczorze, najczęściej ponurym, pracujemy przy lampkach, które świecą natężeniem w wysokości trzystu luksów. Na moment, do czytania lub pisania zdarzy się nam przy nocnej sesji wcisnąć lampkę i wartość emitowanego światła wyniesie kilkaset jednostek. Nijak ma się to jednak do promieni światła słonecznego, które emituje od 32 do ponad 100 tysięcy luksów. Nie dziwne toteż, że współczynnikowa przepaść odzwierciedla się na pogorszonym nastroju człowieka.

fototerapia
Skuteczność terapii światłem ma swoje odbicie w cenach takowych lamp. Ich wycena zwykle przekroczy tysiąc złotych. Zaleca się używanie lamp depresyjnych w starannie dobieranych godzino sesjach porannych i wieczornych. Taka praktyka, choć nie zastąpi najbardziej wartościowego światła białego, z pewnością poprawi nasze nastawienie.