kręgosłup

Artykuły - strona główna

Masaże oraz dobra terapia manualna mogą sprawić, że dolegliwości pleców znikną na stałe

Polanica Zdrój
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Na bóle kręgosłupa cierpi dzisiaj mnóstwo osób. Siedzący tryb pracy powoduje, iż większość z nas cierpi na jakieś nieprzyjemne dolegliwości powiązane z plecami.

Czemu rehabilitacja jest tak niezbędna? O czym najlepiej pamiętać? Na czym to polega?

zdrowie - odbicie
Author: Magic Madzik
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób na coś narzeka, lecz dla niektórych jest to sprawa typu być albo nie być, ponieważ ból przeszkadza w standardowym funkcjonowaniu. Wiele osób dręczą bóle, różnorodne stany zapalne jak i neurologiczne. Ból wpływa również na bardziej znaczne napięcie układu nerwowego oraz oprócz utraty funkcjonalności może nawet dojść do załamania nerwowego. Na szczęście możemy z tym wygrać, a niezbędna jest w takiej sytuacji rehabilitacja.

Leczenie kręgosłupa - efektywne ćwiczenia na kłopoty z kręgosłupem

kręgosłup
Author: Hipseat
Source: www.babymama.pl
Kinezyterapia, która symbolizuje rehabilitację ruchem, jest konieczna do leczenia i również profilaktyki bólów kręgosłupa. Kinezyterapia jest wykorzystywana w czasie różnych zabiegów rehabilitacyjnych i poprawnie realizowana zapewnia wyniki zarówno u osób dorosłych, jak też u dzieci. Mnóstwo ośrodków i placówek zajmujących się profilaktyką i leczeniem bólów kręgosłupa prowadzi profesjonalną kinezyterapię.