Finanse a sport

Artykuły - strona główna

Koniec przyjmowania zeznań podatkowych jako okres szczególnie stabilny w trakcie roku rozliczeniowego.

Księgowy przy podatkach
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Z dniem 30 kwietnia 2016 roku miało miejsce skończenie składania rozliczeń podatkowych. Nastąpił wobec tego okres szczególnie spokojny podczas roku rozliczeniowego. Można zauważyć to chociażby po funkcjonowaniu Urzędów Skarbowych, w których pojawia się mało interesantów.

Pit 28? Kogo dotyczy i dlaczego warto skorzystać z pit 216 online?

pit 2016 online
Author: josh.liba
Source: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/
Składanie PIT-u bywa nieustannym utrapieniem zarazem przedsiębiorców, jak również jednostek prywatnych. Rok rocznie bowiem trzeba uzupełnić odpowiedni formularz i złożyć go w Urzedzie Skarbowym, w którym jak popularnie wiadomo wystepują bardzo duże kolejki

Jak wybrać lokatę?

przekrój - firma
Author: Prentsa Aldundia
Source: http://www.flickr.com
Sposobem na efektywne szczędzenie i dodatkowy zarobek były zawsze lokaty. Jak to funkcjonuje?


Wpłacając swe pieniądze na lokatę, zawierasz umowę z bankiem, iż przez sprecyzowany okres będzie on Twoimi pieniążkami zarządzał, by po zakończeniu wskazanego umową czasu spieniężyć powierzoną kwotę powiększoną o odsetki też gwarantowane w umowie z bankiem.

Do czego służy portal podatkowy? Jakiego rodzaju informacje można tam znaleźć? W czym może być pomocny?

darmowy
Podatki to raczej średnio lubiany temat. Dlatego najczęściej bez przekonania zgłębiamy takie kwestie. Całe szczęście, stale pojawiają się różnego rodzaju udogodnienia, które pozwalają w miarę bezboleśnie przebrnąć przez całą konieczną procedurę

Jakiego rodzaju błędy popełniane są przy wypełnianiu deklaracji podatkowej? O czym powinniśmy pamiętać?

ubezpieczenia
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Podczas wypełniania deklaracji podatkowej dosyć łatwo popełnić błędy, czasami są jednakże tak proste, iż szkoda tracić na nie czasu. No bo jak robimy błąd, to automatycznie będziemy musieli poprawić pit, a właściwie taki czas korzystniej przeznaczyć na coś bardziej ciekawego, choćby na hobby

Jak najkorzystniej wymieniać pieniądze

kursy walut kantor Wrocław
Author: swimboy1
Zbliża się czas urlopów, czyli czas, kiedy częściej organizujemy podróże do innych krajów. Każdy, kto decyduje się na podróż do innego kraju, powinien posiadać pieniądze państwa, do jakiego się udaje. Choć płatność kartą jest dopuszczana w każdym kraju, to nie zawsze jest to opłacalne. Banki za korzystanie z karty w innych państwach naliczają wysokie opłaty oraz przeliczają kursy walut według swoich zasad. Podróżni zazwyczaj nie wiedzą, gdzie najkorzystniej wymienić obcą walutę.

Działania inwestycyjne firm – w jakim momencie skorzystać z usług doradcy finansowego dla firm

sala
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Podwyższenie wyniku finansowego naszej firmy nie zawsze jest łatwe. Dobry obrót i niskie koszty podczas produkcji to nie koniec. Czasem, aby pomóc firmie w kwestii finansowej, trzeba zwrócić się do specjalisty, którego rady mogą okazać się nieocenione, w szczególności na warszawskim rynku.


Mimo, że doradca finansowy dla firm może wydawać się niepotrzebny, to jest to dokładnie idealny ekspert, który może pomóc nam poprawić działanie przedsiębiorstwa.

W jaki sposób otrzymać największe odszkodowanie w razie np. kolizji drogowej?

odszkodowania komunikacyjne
Author: David Mulder
Source: http://www.flickr.com
Wedle danych Instytutu Badań, który zajmuje się rynkiem samochodowym wynika, że po polskich drogach porusza się ponad 15 mln samochodów. Nie jest zatem niczym dziwnym, że stłuczki czy też nawet wypadki są sprawą codzienną.


Dlatego też każdy pojazd musi mieć zakupione OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Telebim na ulicy Spisaka w Warszawie, kontra telebim wewnątrz Stargardzie Szczecińskim - czyli, co powinniśmy wiedzieć na temat telebimach w tych konkretnych regionach

telebim warszawa spisaka
Author: George Carter
Source: http://www.flickr.com
Jakimi rzeczami charakteryzuje się telebim na ulicy Spisaka w Warszawie, i jakie bywają jego specyfikacje? A co zrobić z telebimami wewnątrz Stargardzie - czy czymś się wyodrębniają? Jaka rzecz łączy obydwa przypadki? To wszystko a także jeszcze bardziej dużo znajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego artykułu!

Otwierasz swój gabinet kosmetyczny? Zadbaj o najlepszą reklamę!

biznesmen
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Prowadzisz własny gabinet kosmetyczny? Powinnaś z pewnością już teraz zadbać o odpowiednią reklamę!


Reklama dźwignią handlu


Nie od wczoraj wiadomo, iż reklama jest dźwignią handlu - nawet jeżeli będziesz prowadzić najlepszy biznes w mieście i będziesz oferowała najwyższej jakości usługi za przyzwoitą cenę, Twój biznes nie pociągnie długo jeśli nie zadbasz o odpowiednią reklamę.

Planujesz otwacie własne przedsiębiorstwo i nie rozumiesz zawiłości prawnych? Nie przejmuj się!

umowa
Author: Victor
Source: http://www.flickr.com
A więc rozwinąłeś już pomysł na swoją pierwszą działalność. Wiesz już czym będzie się ona zajmować i jesteś pewny, że będzie ona sukcesem, gdyż jesteś specjalistą w tej dziedzinie. Zaczynasz więc szukanie porządnego lokum do wynajęcia. Zaczynasz również rekrutację pracowników do swojej firmy. I nagle zaczynają się schody.

Co powinna zrobić osoba, która chce wybrać dobrą ofertę pracy?

Dziecko, rysowanie kredą
Author: iStock
Source: iStock
Obecnie bezrobocie utrzymuje się na mniej widocznym poziomie, niż było to kiedyś. W jeszcze bardziej korzystnej sytuacji są osoby, które posiadają wyższe wykształcenie oraz odpowiednią wiedzę. To oni mogą przebierać w ofertach pracy.


Obmyślanie swojej kariery jest niezwykle istotną sprawą, z tego też powodu oglądając różne oferty pracy warto mieć na uwadze przeróżne czynniki.

Rozlicz się za rok 2016 przez portal podatkowy

extinguisher
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com
Kwestie podatkowe, rozliczenia z fiskusem oraz stawki, według jakich musimy się rozliczać, to jedne z najbardziej złożonych spraw, komplikujących działanie właścicielom w naszym kraju. Odmienne stawki akcyzy, kilka odmiennych interpretacji dyrektyw podatkowych niejednokrotnie powoduje zbędne zamieszanie i również prowadzi do stresu związanego z możliwością kontroli ze strony organu skarbowego.

Czasy w jakich pozostało nam żyć do prostych nie należą. Bez odpowiedniej organizacji i zgodnego z planem dysponowania domowym budżetem nie osiągniemy wiele

pożyczki
Author: Barta IV
Source: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien tak zaplanować własne wydatki, by podołać zaciągniętym zobowiązaniom, opłacić niezbędne rachunki i by wieść normalne życie aż do następnej wypłaty.


Omawiając budżet domowy musimy wziąć pod uwagę wszystkie perspektywy naszych finansów.

Gaśnice Warszawa proponuje w odpowiednich sklepach

image - firma
Author: Gobierno de Chile
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli prowadzimy firmę, to musimy zrobić wszystko co w własnej mocy, aby podwładni umieli zachować główne zasady bezpieczeństwa, bo jedynie, przez to będziemy mogli mieć gwarancję, że będą unikać wypadków, które mogą zagrozić ich życiu, a firmę narażać na spore straty.

Dlaczego trzeba pamiętać o zobowiązaniach względem urzędu skarbowego?

PIT
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Zarówno osoby podejmujące płatną pracę jak i osoby zatrudniające mają umowne zobowiązania względem fiskusa. Chodzi przede wszystkim o dostarczenie stosownych dokumentów w wyznaczonym terminie. Rodzaje deklaracji oraz daty są regulowane przepisami prawa.

Co przynosi nam intratna praca oraz jakie plany moglibyśmy snuć, gdy zdobędziemy trochę pieniędzy?

ocena
Author: Taylor White
Source: http://www.flickr.com
Z zatrudnieniem w obecnych czasach bywa różnie. Aktualnie stopa bezrobocia znacząco spada, co oznacza, że jeszcze większa ilość osób ma pracę. Zdarza się tak, że osoba robi przykładowo parę zajęć, aby móc utrzymywać swą rodzinę.

Pages