Finanse a sport

Artykuły - strona główna

Co przynosi nam intratna praca oraz jakie plany moglibyśmy snuć, gdy zdobędziemy trochę pieniędzy?

ocena
Author: Taylor White
Source: http://www.flickr.com
Z zatrudnieniem w obecnych czasach bywa różnie. Aktualnie stopa bezrobocia znacząco spada, co oznacza, że jeszcze większa ilość osób ma pracę. Zdarza się tak, że osoba robi przykładowo parę zajęć, aby móc utrzymywać swą rodzinę.

Mnóstwo osób śni o tym, żeby prowadzić swą spółkę, jednak niepokoją się o sprawy finansowe

komputer - malunek
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com
Dziś mamy w naszym kraju taki czas, że warto dumać o tym, czy nie należy rozpocząć swojego biznesu. Plusem wydaje się być to, że sami sobie wtedy jesteśmy szefem, jednak minus jest w kwestiach finansowych, ponieważ swoja spółka to znaczne ryzyko.


Jeżeli posiadamy pewien rewelacyjny plan na firmę i doprawdy wierzymy w to, że może nam się udać, a jedyną zaporą są pieniądze, to powinniśmy pomyśleć czy dotacje nie będą dla nas najlepszym kołem ratunkowym.

Koniec przyjmowania zeznań podatkowych jako okres szczególnie stabilny w trakcie roku rozliczeniowego.

Księgowy przy podatkach
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
W dniu trzydziestego kwietnia 2016 roku miało miejsce zakończenie przyjmowania zeznań podatkowych. Nastał wobec tego czas bardziej spokojny w trakcie roku podatkowego. Można zauważyć to chociażby po funkcjonowaniu Urzędów Skarbowych, w których jest mało petentów.

W jaki sposób szybko i równocześnie poprawnie rozliczyć deklarację podatkową?

rozliczanie pitu
Author: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Source: http://www.flickr.com
Duża część z nas doskonale wie, że osiąganie przez nas jakichkolwiek profitów na terenie Polski jest połączone z dużą liczbą obowiązków względem urzędów podatkowych, jakie powinniśmy spełnić. Mowa w tej sytuacji naturalnie o ich należytym rozliczeniu za pośrednictwem przygotowywanych wcześniej deklaracji podatkowych. Powinno się w tym miejscu odnotować, że ich poprawne rozliczenie jest tymczasem zadaniem wymagającym względnie dużo czasu oraz wiedzy.

O jakich rzeczach pamiętać, gdy chcemy odzyskać zwrot podatku? Jakie kwestie są najistotniejsze?

zobacz
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
Jak byliśmy zatrudnieni albo mamy w planach w przyszłości jechać do pracy do Niemiec, to musimy wiedzieć, że mamy szansę na zwrócenie nadpłaconego tam podatku.

Public Relations - czym to jest? Jakie konkretnie posiada cele oraz najbardziej istotne działania?

Rękawice robocze, odzież robocza
Author: ZoofyTheJi
Source: http://www.sxc.hu
Public relations, a więc w swobodnym tłumaczeniu "relacje publiczne", to całkowicie świadome dopieszczanie stosunków z otaczającym nas światem - jest ono zaplanowane i konsekwentnie prowadzi do pozyskania coraz większej liczby klientów, zwolenników, czy też popleczników, a najlepiej wszystko to w jednej osobie.

Czy księgowość internetowa sprawdza się w prowadzeniu swojej firmy? Zobacz, czy sam możesz prowadzić swą księgowość, czy też musisz wynająć profesjonalne biuro rachunkowe.

lista płac
Author: Twinfieldinternational
Source: http://www.flickr.com
Jeśli rozpoczynasz prowadzenie swojej działalności gospodarczej, powinieneś liczyć się z koniecznością zatrudnienia profesjonalnej osoby, która zadba o wszystkie kwestie formalne, związane z prowadzeniem księgowości. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, czy jest to rzeczywiście konieczne.

Jakiego rodzaju błędy popełniane są przy wypełnianiu deklaracji podatkowej? O czym powinniśmy pamiętać?

ubezpieczenia
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Podczas wypełniania deklaracji podatkowej łatwo popełnić błędy, czasami są jednakże tak łatwe, że szkoda tracić tak bezsensownie czas. No bo jak popełnimy błąd, to od razu będziemy musieli poprawić pit, a właściwie taki czas lepiej przeznaczyć na coś bardziej owocnego, choćby na hobby

Rozlicz się za rok 2016 przez portal podatkowy

extinguisher
Author: zombieite
Source: http://www.flickr.com
Kwestie podatkowe, komunikacja z urzędem skarbowym oraz stawki, według których powinniśmy się rozliczać, to jedne z najbardziej skomplikowanych spraw, utrudniających prowadzenie firmy kierownikom w naszym kraju. Różne stawki podatku vat, parę odmiennych komentarzy przepisów często powoduje niepotrzebne zamieszanie oraz prowadzi do stresu związanego z możliwością kontroli ze ramienia urzędu skarbowego.

W jakich miejscach trzeba poszukiwać informacji o licytacjach mieszkań?

fundusze
Author: Artdecor24.pl
Source: ArtDecor24.pl
Na licytacjach u komornika można niedrogo kupić mieszkanie czy też meble. Takie aukcje cieszą się bardzo dużym zaciekawieniem, gdyż można by za małe środki zakupić komputer czy nawet jakąkolwiek nieruchomość.

Jak wielka zaległość może doprowadzić do długu

Kalkulator
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Wzięcie pożyczki, niezapłacenie faktury lub sporo innych ekonomicznych transakcji, które nie zostaną opłacone w terminie, może przyczynić się do pojawienia się zadłużenia. Przez to też osoby, jakie mają dłużników nie reflektują się z minusami pieniężnymi, tylko poszukują rozmaitych metod, żeby odzyskać własne należności. Do wybranych z nich z pewnością dopisuje się windykacja długów.

Telebim na ulicy Spisaka w Warszawie, kontra telebim wewnątrz Stargardzie Szczecińskim - czyli, co powinniśmy wiedzieć na temat telebimach w tych konkretnych regionach

telebim warszawa spisaka
Author: George Carter
Source: http://www.flickr.com
Jakimi rzeczami charakteryzuje się telebim położony na ulicy Spisaka w Warszawie, oraz jakie bywają jego specyfikacje? A co zrobić z telebimami w Stargardzie - czy jakimiś rzeczami się wyszczególniają? Jaka rzecz połącza obydwa przypadki? To wszyściutko oraz jeszcze więcej odnajdziesz wewnątrz naszego nowego felietonu!

Parę ciekawych informacji na temat leasingu - przeczytaj co powinieneś wiedzieć

ciężarówka
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych, trudnych czasach, każdy zarówno młody jak i starszy zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ciężko znaleźć odpowiednią dla siebie pracę. Już od początku życia rodzice tłumaczą dzieciom, że jedną z najważniejszych rzeczy w życiu stanowi nauka i rozwój osobisty. Dlatego już od czasów podstawówki czy gimnazjum, próbują ukierunkować swoje pociechy w stronę dającą większe szanse na godne życie biorąc pod uwagę ich przyszłość.

Bardzo szybki rozwój technologii w każdej dziedzinie doprowadził do zwiększenia popytu na takie zawody, które jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się wręcz niemożliwe

tester oprogramowania wrocław
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com
Obecnie w zasadzie każdy biznes lub jakiekolwiek, nawet niewielki przedsięwzięcie jest kierowane poprzez właściwe oprogramowanie. Bez tego w gruncie rzeczy nie widzimy zupełnie szans prowadzenia jakiejkolwiek działalności.

Odzyskanie podatku za pracę za granicą

zwrot podatku z anglii
Author: Wagner-GmbH
Source: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom zagraniczne instytucje podatkowe myślą podobnie jak polska skarbówka i zdarza się, iż pobierają nam zbyt dużo podatku w trakcie pracy za granicą. Co możemy zrobić w takiej sytuacji. Po prostu wystąpić o zwrot podatku.


Kiedy można ubiegać się o zwrot podatku z podatku z Anglii?

Granie na FX – ciekawy sposób na inwestycje

wykres wzrostowy forex
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Współcześnie nieraz osiągnięcie zadowalających zarobków wymaga różnych inwestycji. Z tego powodu dużo osób próbuje szczęścia podczas gry na giełdzie, inwestycji w nieruchomości lub złoto , a także nabywania obligacji. Choć są to z pewnością bardzo popularne sposoby na inwestycje, nie są one jednak bynajmniej najskuteczniejsze.

Rozliczenie PIT 2016/2017 zdoła być zdecydowanie prostsze niż sądzisz!

podatki
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Dla każdego odpowiednie przygotowywanie deklaracji podatkowej jest niezmiernie ważnym zadaniem. Nie sposób ukryć, że poświęcając mu więcej czasu jesteśmy w stanie być pewni, że wszystko było wykonane poprawnie.

Pages