Jak zadbać o zdrowie dziecka

Artykuły - strona główna

Szukasz przepis na desery bez glutenu?

ciastka
Author: Sheila Sund
Source: http://www.flickr.com
Wypoczywasz sobie w ulubionym fotelu, pod kocem, z ulubionym kubkiem kawy i ciekawą książką… Aż tu nagle pisze Twoja przyjaciółka, że zaraz cię odwiedzi. Nie masz niczego do przegryzienia przy plotkach. Polecamy wtedy zrobić aramantuski, słodkie ciasteczka bezglutenowe!

Uciążliwy kaszel - co robić

tabletki na gardło
Source: flickr.com
Chłodne pory roku to czas, w którym jesteśmy bardziej narażeni na różne choroby. Wiele osób cierpi wtedy na zapalenie dróg oddechowych. Zazwyczaj jest to bardzo męczący problemz tego względu, że przeszkadza w wykonywaniu zwykłych czynności, takich jak jedzenie lub sen.

W jaki sposób wprowadzić zdrowe zmiany do swojego życia? Od czego zacząć? Czego natomiast unikać?

zdrowie, kobieta
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zdrowy tryb życia oraz zdrowy sposób odżywiania się to ostatnio często poruszane tematy. Wiele osób stara się dbać o stan zdrowia swój i swojej rodziny jak najlepiej. Nie ma w tym nic dziwnego gdyż w czasach kiedy w tak dużej ilości miejsc powietrze jest zanieczyszczone, gdy jemy tak dużo mocno przetworzonej żywności, gdy wiecznie dokądś pędzimy oraz nie mamy na nic czasu dobrze jest zwrócić więcej uwagi na nasze zdrowie. Co możemy zrobić i jakie rzeczy zmienić na lepsze aby nasze zdrowie w ten sposób zyskało.

7 sposobów na pozbycie się jąkania

przygnębiona dziewczynka
Author: Colby Stopa
Source: http://www.flickr.com
Jąkanie się to takie schorzenie z którym jak najbardziej można, a nawet należy postarać się efektywnie walczyć. Zwłaszcza to odezwa do rodziców, którzy zauważyli u swojej pociechy znaczące kłopoty z wysławianiem się. A jeżeli odpowiednio wcześnie zaczniemy walczyć, zwiększamy szanse na całkowite pożegnanie się z jąkaniem. Można zaryzykować twierdzenie, że tylko w przypadku poważnych zaburzeń ciężko będzie coś skutecznego zdziałać. Zasadniczo sytuacja jest taka, iż jąkanie jest całkowicie uleczalne. W żadnym razie nie należy zakładać najgorszego scenariusza!

Ból zęba? Jak najszybciej skontaktuj się z dentystą, bowiem może to być zapalenie miazgi, które wyleczyć można wyłącznie kanałowo

zdrowe zęby
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek kocha słodycze, które mogą polepszyć humor nawet w najgorszy dzień. Niestety opychanie się słodkościami nie zawsze wychodzi nam na dobre. Negatywne skutki to między innymi otyłość, cukrzyca , a także kłopoty z zębami. Jeżeli pragniemy tego uniknąć to winniśmy opracować dietę, w jakie będzie można konsumować wszystko, jednakże z umiarem.

Kobiece dolegliwości a bezpieczny zabieg, który robi się sprawnie i bez specjalnych komplikacji

Uśmiechnięta kobieta
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Mówi się, iż panie są bardziej złożone od mężczyzn, jest to prawda a może kłamstwo? Wychodzi na to, że jest coś na rzeczy przy tym nawet nie trzeba wchodzić specjalnie w zagadnienia psychologiczne, aby to pojąć. Wystarczy zwrócić uwagę na budowę kobiecych narządów płciowych i problemy które z tego wynikają, żeby zauważyć, że coś jest na rzeczy. Dla przykładu. Zabieg histeroskopii.

Z jakich powodów trzeba zdecydować się na psychoterapię? Co nam to da? Czy to na pewno jest pomocne?

Psychoterapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Psychoterapia ułatwia zmienić fałszywe struktury poznawcze, które mogą blokować człowieka. Pozwala zwalczyć lęki, destrukcyjne, mimowolne sposoby reagowania. Naucza zwalczania lęku i wykorzystania innowacyjnych, nieznanych szans radzenia sobie w odmiennych sytuacjach. Jest to proces prowadzący do zmiany, która jest potrzebna do zniwelowania objawów.

Żeby stosownie zadbać o dobrą kondycję na nadciągające, letnie dni – powinieneś zaczerpnąć z kilku drogich porad

dieta
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Nadciągnęła wiosna, zrobiło się przyjemnie i każdy zastanawia się już nad przychodzącym momencie letnim, w którym znajdzie sporo sposobności do pokazywania ciała. Rodziny ulatniają się z pomieszczeń, wykorzystując niezłe sytuacje meteorologiczne do uprawiania wielorakiego rodzaju aktywności fizycznych. Wiąże się z tym moda na odpowiednie odżywianie i usługi fitness. Warto jednak poukładać sobie kilka istotnych spraw dotyczących odpowiedniego trybu bytu.

Gdzie i za jak wysoką opłatę można zrobić dobre leczenie kanałowe?

dentysta podczas zabiegu
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Bez wątpienia już od dawna zdrowe i ładne zęby, które przynoszą każdemu człowiekowi zdrowy i ładny uśmiech to podstawa w życiu każdego człowieka. Trudno bowiem nabyć niekiedy poprawne pierwsze wrażenie bez właśnie zewnętrznych ładnych poszlak naszego wyglądu i naszego stylu.

Sposoby suplementacji, czyli w jaki sposób dać sobie radę z niedoborem witamin w naszym ciele?

suplementy diety
Author: Health Gauge
Source: http://www.flickr.com
W teraźniejszych czasach praktycznie każdy z nas funkcjonuje w ciągłym pośpiechu. Przez to czasami zdarza się tak, że nie mamy czasu na zatroszczenie się o poziom różnych witamin i substancji odżywczych w naszym ciele. Jednak obecna technologia i niesamowicie szybki rozwój medycyny spowodowały, iż wyjście z tego problemu znajduje się praktycznie w zasięgu ręki.

Uwielbiasz jeść jabłka? Sprawdź, gdzie oraz w jaki sposób kupować te najsmaczniejsze

jabłka
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Jabłka to jeden z najpowszechniejszych owoców. Można się nimi cieszyć na przestrzeni całego roku, bowiem sprzedaż jabłek w Polsce jest naprawdę rozwinięta. Nasz kraj jest jednym z najważniejszych producentów jabłek na całym świecie, więc możemy wybierać spośród wielu odmian różniących się pomiędzy sobą twardością, soczystością oraz jak najbardziej smakiem.

W jaki sposób palacze mogą oszczędzić na swoim nałogu, zalety samodzielnie robionych papierosów.

Nowy sposób na chorobę milionów Polek
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Palenie tytoniu nadal jest ogromnie popularne, mimo że od dawna wszyscy mówią o jego szkodliwości. Ale wielu ludzi nie przejmuje się tym wcale, że mogą zachorować na jedną z wielu groźnych chorób, i często sięgaja po papierosa.

Citrosept zagwarantuje nam witaminy z cytrusów

suplementy diety
Author: Centrum Naturhouse
Source: Centrum Naturhouse
Należy wiedzieć, że w aptekach możemy zakupić różnorakie suplementy diety, które spowodują, że nasz organizm będzie wspanialej funkcjonował, a my sami nie będziemy czuć się aż tak mocno przemęczeni. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby dowiedzieć się, które oferty okażą się być najlepsze dla nas oraz w które my samodzielnie powinniśmy inwestować.

Jeżeli borykasz się ze schorzeniami mięśni, pomoże masaż w specjalistycznym salonie

Fizjoterapia
Author: Shama Kern
Source: http://www.flickr.com
Pacjenci zmagają się z różnorodnymi problemami zdrowotnymi, które poważnie ograniczają ich perspektywy życiowe oraz zabierają radość czerpaną z codzienności. Warto troszczyć się o własne zdrowie oraz korzystać z doświadczenia specjalistów i rekomendowanych zabiegów i kuracji, które mają szansę poprawić wygodę życia oraz polepszyć nastrój.

Dla osób stawiających na odchudzanie niezbędny jest profesjonalny dietetyk

Kriolipoliza, czyli odchudzanie na zimno
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Współcześnie bycie wysportowanym jest w trendach, w następstwie czego tworzy się tak wiele siłowni, klubów fitness czy ośrodków dietetycznych. Ludzie przechodzą z siedzącego sposobu funkcjonowania w aktywne spędzanie wolnego czasu, doglądają o zbilansowaną dietę i chcą sensownie odżywiać. Jest to nadzwyczaj znaczące w szczególności dla naszego zdrowia, na jakie korzystnie oddziałuje każda odmiana sportu a także prawidłowe żywienie.

Euroklav, czyli zachwalany sterylizator domowy

Butelka dla dziecka
Author: Loni Townsend
Source: http://www.flickr.com
Są rzeczy, które trzeba porządnie wyparzyć. Nie jest to niestety prosta sprawa. Gdybyśmy mieli domowymi sposobami wyparzyć większe ilości butelek dla naszego dziecka to byśmy zwariowali. A jeżeli jesteśmy rodzicami trójki maluchów biegających z butelką, to naprawdę możemy mieć kłopot, a przecież najważniejsze jest zdrowie malucha, czyli po prostu chcemy by te butelki były świeże i wysterylizowane, bo nadmiar bakterii, jaki może zebrać się na takich butelkach jest szkodliwy.

Gubienie kilogramów mężczyzn

Dietetyk Kraków - Justyna Pampuch
Author: StormySleep
Problem nadwagi obecnie dotyka coraz większej rzeszy ludzi. Jest to już swego rodzaju plaga współczesnej rzeczywistości. Szczególnie groźna jest zaawansowana otyłość, która może doprowadzić nawet do śmierci. Bardzo często słyszy się przykładowo, że ludzie z największą otyłością świata ważą przykładowo w granicach trzystu kilogramów. W takim stanie z kolei człowiek nie może samodzielnie się poruszać i wykonywać najprostszych czynności.

Melancholia czy depresja?

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Na zewnątrz szaro-buro i nieprzyjemnie... Zbliża się jesień. Chmury przykrywają niebo, a dni stają się coraz krótsze. Wspominamy, jesteśmy przygnębieni jakoś bardziej niż do tej pory, częściej ogarnia nas niemoc i niechęć. Złości nas wszystko, przygnębienie i smutek przeszkadzają cieszyć się życiem.

Poznaj dlaczego tak istotne jest unikanie papierosów

Ogólnie znana jest prawda, iż palenie papierosów szkodzi. Mimo to pali ogromna liczba ludzi z całego świata. Co rok przemysł tytoniowy ma ogromne przychody. W określonych kręgach palenie papierosów uznaje się za swego rodzaju zwyczaj. Niepokojącą tendencję obserwuje się także wśród dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie zaczynają bowiem sięgać po tytoń coraz szybciej; obecnie nie szokuje już widok gimnazjalisty z papierosem.

Pages