Wybierz dietę dla siebie

Artykuły - strona główna

Euroklav, czyli zachwalany sterylizator domowy

Butelka dla dziecka
Author: Loni Townsend
Source: http://www.flickr.com
Niektóre rzeczy trzeba dobrze wyparzyć. Nie jest to niestety najprostsza sprawa. Jeśli mielibyśmy domowymi metodami wyparzyć większe ilości butelek dla swojego dziecka to byśmy zwariowali. A jeśli mamy trójkę maluchów biegających z butelką, to naprawdę możemy mieć kłopot, a przecież najważniejsze jest zdrowie dziecka, czyli po prostu chcemy żeby te butelki były świeże i wysterylizowane, bo zbyt duża ilość bakterii, jaki zbiera się na takich butelkach jest szkodliwy.

Zalety oraz korzyści jakie płyną ze spożywania oleju lnianego, jego zastosowanie w codziennym żywieniu

zdrowa żywność
Author: Sfera PR
Source: Sfera PR
Len jest wykorzystywany wszechstronnie w różnych dziedzinach od tysięcy lat. Już w starożytnej Grecji i Rzymie nasiona lnu, znane również jako siemię lniane, używane były przy leczeniu najróżniejszych schorzeń, takich jak na przykład problemy z trawieniem.

Czemu bezpieczeństwo jedzenia jest tak istotne? Jakie powinny być zachowane parametry, żeby odpowiednio zarządzać procesem produkcji żywności

wegetarianizm
Author: Stephanie
Source: http://www.flickr.com
Mawia się, że jesteśmy tym, czym się żywimy i nie jest to na pewno przesadne stwierdzenie. To bardzo ważne, jakiego typu pokarmy jemy, a nawet bardziej istotne jest to w jakich warunkach wytwarza je producent. Przepisy prawa, które składają się na prawo żywnościowe odnoszą się do zasad produkowania jak i dystrybucji żywności. Są to zasady prawne odpowiadające za kontrolę zasad wytwarzania oraz obrotu nieprzetworzonymi, produktami spożywczymi i tym podobnymi. Jest to niezbędne, żeby produkowana żywność była jak najlepszej jakości.

Niezbędne w czasie zabiegu liposukcji chirurgiczne wskazówki

chirurdzy w pracy
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to w jaki sposób wyglądamy. Z tego powodu staramy się zrobić wszystko żeby wyglądać dobrze. Wiele osób może poddać się różnego rodzaju zabiegom, żeby polepszyć swój wygląd. Dość popularny ostatnimi czasy stał się zabieg zwany liposukcją. Ludzie, którzy idą na taki zabieg mają świadomość, z jakimi sprawami wiąże się tego typu pomysł.

Choroba trzustki może być bardzo uciążliwa, więc nie bagatelizuj pojawiających się symptomów

choroba trzustki
Author: Stewart Chambers
Source: http://www.flickr.com
Jest wiele schorzeń związanych z układem trawiennym, większość z nich pokazuje się przy pojawieniu bólu, nudności albo rozwolnienia. W pewnych wypadkach nie są one groźne, ale i tak nie wolno ich lekceważyć, gdyż mówią o tym, że w organizmie pacjenta dzieje się coś nieprawidłowego.

Powody zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich wyniszczające następstwa

Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach panuje tendencja do dążenia do bycia szczupłym. Figura taka jest bowiem promowana jako najlepsza i pożądana. Z tego powodu faktem staje się drastyczne odchudzanie się u dużej liczby pań. Rzecz jasna przy większym stopniu otyłości dieta jest nawet wskazana. Dużo nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający życiu człowieka.

Jak najlepiej dbać o zęby w dorosłym wieku?

zęby, higiena
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Wskazówką do zapewnienia sobie białego a także zdrowego uśmiechu przez całe dorosłe życie jest dbanie o należytą higienę jamy ustnej. Nawet u dorosłych osób mogą powstawać ubytki próchnicze jak też choroby dziąseł, które mogą być powodem poważnych problemów.

Wspaniale zęby, to da się zrobić

Zęby
Author: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Source: Centrum Stomatologii Estetycznej "Galeria Uśmiechu"
Gdy dochodzimy do wniosku, że nasze zęby są dalekie od ideału zaczynamy zastanawiać się, co zrobić, żeby poprawić ich kondycję. Niestety często niezbędne okazują się implanty Tomaszów Mazowiecki. Czemu niestety? Otóż, kiedy najlepszym rozwiązaniem są implanty to oznacza, że rzeczywiście nie dbaliśmy o nasze zęby.

Zabieg plus dieta

Droga do poprawy kondycji i wyglądu naszego ciała to spora ilość wyzwań. Dzięki specjalistom i najnowszym osiągnięciom takich dziedzin jak medycyna estetyczna, droga ta wcale nie musi być skomplikowana. Walka z nadwagą czy poprawa kondycji organizmu – powodów do zrzucenia zbędnych kilogramów może być wiele. Sprawdzona recepta na efektywne odchudzanie jest jednak jedna: zdrowa dieta, oraz ruch i nowoczesnymi zabiegami medycznymi. Taka kombinacja działań przyniesie efekty, a konsekwentnie stosowana pozwala zapomnieć o problemach z wagą na długie lata.

Ruszaj się dla zdrowia

Psy
Source: http://pixabay.com
Dla osób wykonujących pracę przy biurku zalecany jest odpoczynek w ruchu. Oczywiście sport powinien być normą, bo to najłatwiejszy sposób na zachowanie zdrowia i dobrej formy. Większości ludzi jednak trudno jest zmusić się do codziennego wysiłku. W lepszej sytuacji są posiadacze psów. Zwierzak zobowiązuje do wychodzenia z domu minimum kilka razy dziennie, na przynajmniej kilkanaście minut. To już dobry początek. Każda chwila ruchu na świeżym powietrzu przyczynia się do polepszenia naszej formy.

Ból zęba? Jak najszybciej skontaktuj się z dentystą, bowiem może to być zapalenie miazgi, które wyleczyć można wyłącznie kanałowo

zdrowe zęby
Author: ND Strupler
Source: http://www.flickr.com
Każdy człowiek uwielbia słodycze, jakie mogą poprawić samopoczucie nawet w najgorszy dzień. Niestety opychanie się słodkościami nie za każdym razem wychodzi nam na dobre. Negatywne skutki to między innymi otyłość, cukrzyca oraz kłopoty z zębami. Jeśli pragniemy tego uniknąć to powinniśmy zaplanować dietę, w które będzie można jeść wszystko, jednak z umiarem.

Trudny temat - co sądzisz o zabiegu in-vitro? Trzeba o tym rozmawiać.

in vitro
Author: CIAT
Source: http://www.flickr.com
Jakkolwiek niedużo się o tym na razie mówi, w aktualnych czasach coraz większa ilość osób ma kłopoty z zajściem w ciążę. Co źle wpływa na kwestie naszej płodności i czy można temu zapobiec? In-vitro to bez wątpliwości niełatwy temat, ale okazuje się, iż musi się z nim zmierzyć coraz większa ilość dziewczyn. Co ma niekorzystny wpływ na naszą płodność? W obecnych czasach między innymi fakt, że dziewczyny zwykle odkładają decyzję o posiadaniu dziecka na odległą przyszłość. Jeszcze parędziesiąt lat wcześniej kobiety zwykle rodziły dzieci przed dwudziestym szóstym rokiem życia.

Wszelkie boleści swojego ciała najczęściej staramy się wyeliminować poprzez zażywanie różnych środków antyseptycznych.

Rehafit - centrum rehabilitacji i masażu
Author: Lloyd Davis
Source: http://www.flickr.com
Tak naprawdę wtedy idziemy na wojnę nie z przyczynami, a jedynie ze skutkami rozmaitych przypadłości. Warto tak więc w takim przypadku po prostu zapisać się na różne zabiegi lecznicze, które pomogą nam na przykład rozluźnić ciało lub poprawić stan naszego układu kostnego.

Masz cukrzycę?Jak walczyć z tą chorobą?

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…” Powszechnie znana fraszka polskiego poety epoki renesansu, mimo, że liczy już sobie około pięciuset lat, cały czas nie traci na swej aktualności. To prawda, jedynie dzięki życiu w zdrowiu możliwe jest realizowanie naszych planów i marzeń.

Dlaczego powinno się spożywać zdrową i ekologiczną żywność?

zdrowa żywność
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Półki sklepowe uginają się dziś pod towarem niezdrowej, przetworzonej żywności. Pełno w niej konserwantów, szkodliwych cukrów i chemicznych substancji, jakie naturalnie nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Przetworzona, niezdrowa żywność w wielu przypadkach jest przyczyną otyłości oraz problemów z sercem albo wątrobą. Powinno się więc przekształcić swoją dietę i wprowadzić do niej zdrową, ekologiczną żywność.

Najlepsze sposoby na uzyskanie znacznie niższej wagi

odchudzanie
Source: pixabay.com
Niewątpliwie każdy z nas marzy o wypracowaniu odpowiednio szczupłej figury, co jednocześnie byłoby tożsame z atrakcyjnym wyglądem. Niestety, przy bardzo dużej nadwadze przywołany cel jest bardzo trudny do realizacji. Nic dziwnego, że tak wiele osób sięga po suplementy diety wspomagające odchudzanie, aby z ich wsparciem pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, otrzymując doskonałą figurę.Jeżeli chodzi o suplementy diety odchudzanie z ich wsparciem jest naprawdę szczególnie efektywne.

Z jakich powodów trzeba zdecydować się na psychoterapię? Co nam to da? Czy to na pewno jest pomocne?

Psychoterapia
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Psychoterapia ułatwia zmienić fałszywe struktury poznawcze, które ograniczają człowieka. Pomaga przezwyciężyć zahamowania, destrukcyjne, mimowolne sposoby reagowania. Naucza zwalczania lęku i użycia nowych, nieznanych możliwości radzenia sobie w różnych sytuacjach. Jest to proces dążący do zmiany, która jest niezbędna do zniwelowania objawów.

Pages